W tym roku Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Daleszyce odbyły się w dwóch turach.

24 lipca na stadionie sportowym w Daleszycach startowały drużyny seniorów. Do startu przystąpiło wszystkich 8 jednostek: OSP Cisów, OSP Daleszyce, OSP, Komórki, OSP Mójcza, OSP Niestachów, OSP Smyków, OSP Suków, OSP Szczecno.

      W tym roku zawody odbyły się według nowego regulaminu CTIF. Wszystkie drużyny były dobrze przygotowane, co świadczy o dobrych czasach wykonywanych zadań.

W tegorocznych zawodach zwyciężyła drużyna z OSP Daleszyce, która wystartowała w następującym składzie: Norbert Wojciechowski (dowódca), Paweł Pawlik, Szczepan Furmanek, Paweł Rzadkowski, Mateusz Maroński, Tomasz Rzadkowski, Adrian Kozub, Daniel Kozłowski, Ernest Zwierzyński, Kacper Rożycki, tym samym uzyskując nominacje na zawody Powiatowe.

 

28 sierpnia na boisku w Smykowie miały miejsce Zawody Sportowo – Pożarnicze dla drużyn MDP z terenu naszej gminy.

Wystartowało 5 drużyn: MDP Dziewcząt z OSP Smyków, MDP Chłopców z OSP Smyków, MDP Chłopców z OSP w Daleszycach, MDP Chłopców z OSP Komórki, MDP Chłopców  z OSP Szczecno.

Po dwóch konkurencjach najlepsi okazali nie młodzi strażacy, dziewczęta i chłopcy z OSP Smyków tym samym uzyskując nominacje na zawody powiatowe.

Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Jaworska, Igor Kraj, Mikołaj Zwierzyński, Sebastian Różycki, Łukasz Kozieł, Wojciech Bryła, Franciszek Pietrowski, Mikołaj Dobrowolski, Maksymilan Ziach, Oliwier Rączka zajęła II miejsce.

 

11 września na stadionie sportowym w Strawczynku zebrały się drużyny MDP Dziewcząt, MDP Chłopców i drużyny seniorów, aby rywalizować w Zawodach Sportowo – Pożarniczych Powiatu Kieleckiego. Naszą gminę reprezentowały: MDP Dziewcząt ze Smykowa, MDP Chłopców ze Smykowa i drużyna seniorów z OSP Daleszyce.

Starty należy zaliczyć do udanych, ponieważ każda z drużyn uplasowała się w pierwszej dziesiątce. Łącznie w zawodach wzięło udział 16 gmin. Wszystkim drużynom należą się podziękowania za przygotowanie do zawodów, poświęcony czas, determinację.