Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała 6 października 2017r. na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej sprzęt dla 178 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Jego koszt to 1,5mln zł, a otrzymały go jednostki, które aktywnie włączyły się w pomoc po sierpniowych nawałnicach, były to piły spalinowe Stihl MS 461, agregaty prądotwórcze 3-fazowe ECT 700 PGV, czy motopompy szlamowe WT 30. Ponadto strażacy ochotnicy otrzymali sprzęt medyczny – zestawy ratownicze PSP R1, deski ortopedyczne, defibrylatory czy fantomy do nauki i doskonalenia umiejętności pierwszej pomocy.

Jednostka z OSP Daleszyce otrzymała defibrylator, który odebrali dh. Norbert Wojciechowski i dh. Szczepan Furmanek. Trzeba przyznać, że będzie to dodatkowe urządzenie wykorzystywane w akcjach ratujących zdrowie i życie ludzkie, ponadto znajduje się zestaw elektrod do ćwiczeń.

Przypomnijmy, to nie pierwszy raz, kiedy WOŚP pomaga strażakom ochotnikom. Po powodzi w 2010 r. sprzęt w postaci motopomp i agregatów prądotwórczych trafił do 444 jednostek w całej Polsce w tym do OSP Daleszyce.

Warto nadmienić, że mieszkańcy gminy Daleszyce od 17 lat mają swój skromny udział
w organizowaniu finału WOŚP oraz dzieleniu się cennymi datkami. Na konto WOŚP przez ten czas wpłynęło ponad 350.000,00zł.