W dniu 31 sierpnia 2019 r. nad zalewem „Chańcza” po raz osiemnasty odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie .
Ważnym zadaniem Mistrzostw jest również wymiana doświadczeń, a także popularyzacja ratownictwa wodnego oraz ochrony ludności przed skutkami powodzi i innych zagrożeń.
W tym roku swój udział zgłosiły 53 drużyn, a rywalizację ukończyło 50 zespołów.
W większości były to drużyny reprezentujące Państwową Straż Pożarną, Ochotniczą Straż Pożarną, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Startował także zespół męski i kobiecy z Regionalnego WOPR w Zamościu.
Zawodnicy musieli zmierzyć się w sześciu konkurencjach, były to:
-
wyścig równoległy na łodziach motorowych,
-
wyścig drużynowy na łodziach motorowych (łodziach szybkich),
-
wiosłowanie łodzią na dystansie 100 m,
-
wyścig drużynowy na pontonie z pagajami (krótkie wiosła),
-
reanimacja na fantomie,
-
rzut rzutką rękawową do celu.
Naszą drużynę seniorów z OSP Daleszyce Ratownicy wykazali się wielkimi umiejętnościami. Rywalizowali w kilku kategoriach: wyścig równoległy na łodziach, wyścig drużynowy na łodzi motorowej, wiosłowanie łodzią – 100 metrów, wyścig na pontonie z wiosłami krótkimi, reanimacja na fantomie, polegająca na tym, że każdy zawodnik z drużyny wykonuje w ciągu 2,5 minut reanimację na fantomie. Liczy się suma osiągniętych procent poprawności wykonania reanimacji całej drużyn. Ostatnią konkurencja był rzut rzutką rękawową do celu. Ratownicy wykazali się wielkimi umiejętnościami. Rywalizowali w kilku kategoriach: wyścig równoległy na łodziach, wyścig drużynowy na łodzi motorowej, wiosłowanie łodzią – 100 metrów, wyścig na pontonie z wiosłami krótkimi, reanimacja na fantomie, polegająca na tym, że każdy zawodnik z drużyny wykonuje w ciągu 2,5 minut reanimację na fantomie. Liczy się suma osiągniętych procent poprawności wykonania reanimacji całej drużyn. Ostatnią konkurencja był rzut rzutką rękawową do celu.reprezentowali następujący druhowie:
Szczepan Furmanek, Tomasz Rzadkowski, Seweryn Witkowski, Daniel Kozłowski, Adrian Kozub (zawodnicy rezerwowi: Bartosz Rzadkowski, Piotr Tarłowski). Ostatecznie na 50 drużyn zajęli V miejsce – gratulujemy.
Prze naszą drużyną klasyfikacja była następujaca: Ratownicy wykazali się wielkimi umiejętnościami. Rywalizowali w kilku kategoriach: wyścig równoległy na łodziach, wyścig drużynowy na łodzi motorowej, wiosłowanie łodzią – 100 metrów, wyścig na pontonie z wiosłami krótkimi, reanimacja na fantomie, polegająca na tym, że każdy zawodnik z drużyny wykonuje w ciągu 2,5 minut reanimację na fantomie. Liczy się suma osiągniętych procent poprawności wykonania reanimacji całej drużyn. Ostatnią konkurencja był rzut rzutką rękawową do celu.Ratownicy wykazali się wielkimi umiejętnościami. Rywalizowali w kilku kategoriach: wyścig równoległy na łodziach, wyścig drużynowy na łodzi motorowej, wiosłowanie łodzią – 100 metrów, wyścig na pontonie z wiosłami krótkimi, reanimacja na fantomie, polegająca na tym, że każdy zawodnik z drużyny wykonuje w ciągu 2,5 minut reanimację na fantomie. Liczy się suma osiągniętych procent poprawności wykonania reanimacji całej drużyn. Ostatnią konkurencja był rzut rzutką rękawową do celu.
I miejsce drużyna OSP z Woli Jachowej.
II miejsce drużyna z JRG numer 1 z Komedy Miejskiej PSP w Kielcach,
III miejsce drużyna z OSP z Kowali.
IV miejsce drużyna JRG numer 2 z Kielc,
V miejsce drużyna OSP Daleszyce,
VI miejsce drużyna JRG numer 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Wśród drużyny kobiecych najwyżej uplasowała się drużyna Regionalne WOPR
z Zamościa.