OSP w Daleszycach jako pierwsza w gminie podsumowała 2016r. Meldunek o gotowości do uroczystego Walnego Zebrania OSP w Daleszycach dh Ireneuszowi Żak – Prezesowi Powiatowego Związku OSP RP w Kielcach złożył dh Szczepan Furmanek – Komendant OSP w Daleszycach.

Następnie na salę obrad wprowadzono poczet sztandarowy, który delegacja niosła w składzie: Piotr Zychowicz, Jan Krzywicki, Marian Maroński.

Otwarcia zebrania dokonał dh Norbert Wojciechowski – Prezes OSP w Daleszycach, który przywitał przybyłych gości, członków wspierających, sponsorów, druhów czynnych, honorowych, druhny Kobiecej Drużyny Pożarniczej, MDP Dziewcząt i Chłopców, członków orkiestry.

W zebraniu uczestniczyli:

Członkowie OSP/MDP

Liczba członków

w dniu walnego zebrania

Liczba członków obecnych na zebraniu

Członkowie zwyczajni (czynni) uprawnieni do działań ratowniczych

Członkowie zwyczajni (czynni) bez uprawnień do działań ratowniczych

Członkowie Kobiecej Drużyny

Członkowie honorowi

Członkowie wspierający

Członkowie MDP ogółem

w tym w wieku 16-18 lat

Członkowie Orkiestry

Razem :

Oraz goście:

1. Jan Cedro – Przewodniczący Rady Powiatu Kieleckiego,

2. st. bryg. Paweł Górniak – Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach,

3. dh Andrzej Bętkowski – Wicewojewoda Świętokrzyski,

4. dh Ireneusz Żak – Prezes Powiatowego Związku OSP RP w Kielcach,

5. Dariusz Meresiński – Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce,

6. Marian Piątek – Prezes Miejsko Gminnego Związku OSP RP w Daleszycach,

7. Bogdan Żerniak – Prezes Związku Rolników i Organizacji Rolniczych,

8. Tomasz Ignatowicz – Prezes TES Niwki Daleszyckie,

9. Jan Ostrowski – Dyrektor w Firmie TES Niwki Daleszyckie,

10. Halina Krzysiek – Przewodnicząca Zarządu Miasta Daleszyce.

11. ks. dziekan Tadeusz Cudzik – proboszcz parafii w Daleszycach.

12. ks. Marcin Rej – wikariusz parafii w Daleszycach,

13. ks. Dominik Terczyński – wikariusz parafii w Daleszycach,

14. Edyta i Sebastian Ostrowscy

15. Halina i Janusz Somołuch

16. Helena i Kazimierz Janic

17. Maria i Kazimierz Fabiańscy

18. Alicja i Lech Furmanek

19. Maria i Marek Macejscy

20. Maria i Jan Furmanek

21. Dorota i Marek Dziurscy

22. Ewelina i Dariusz Miernik

23. Maria i Henryk Zielonka

24. Grzegorz Banach

Następnie na przewodniczącego zebrania wybrano Katarzynę Wójcik, a na protokolanta Annę Pawlik.

W kolejnym punkcie zebrania Przewodnicząca poprosiła o przedstawienie sprawozdań za 2016r.
i tak po kolei zostały one odczytane:

1. Sprawozdanie z działalności OSP za okres sprawozdawczy 2016r. przedstawił dh Norbert

Wojciechowski – prezes OSP w Daleszycach. W podsumowaniu uwzględniono: doposażenie jednostki
w niezbędny sprzęt oraz umundurowanie, zawody, ćwiczenia, kursy, szkolenia, ilość wyjazdów do zdarzeń zgodnie ze statystyką PSP za 2016 rok,. Przedstawiono również inne sprawy, jak realizacja zadań z zakresu pracy z młodzieżą, działalnością orkiestry, organizacją uroczystości. Podziękowano sponsorom
i członkom wspierającym, druhom, a także tym, którzy przekazują 1% podatku.

2. Sprawozdanie finansowe za 2016r. przedstawił dh Adrian Kozub – skarbnik OSP Daleszyce. Dochody
i wydatki zostały skrupulatnie zaprezentowane.

3. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej OSP za 2016r. przedstawił dh Kazimierz Golmento – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Przewodniczący Komisji postawił wniosek o udzielenie absolutorium dla Zarządu, który przegłosowano ZA – jednogłośnie.

Nie zapomniano wspomnieć również o osiągnięciach poszczególnych druhów którzy za swoje dokonania zostali docenieni w Rozkazie Nr 1/2017 Komendanta OSP Daleszyce – Szczepana Furmanka.

Podczas zebrania podjęto szereg uchwał dotyczących funkcjonowania jednostki.

W wolnych wnioskach zebrania głos zabrali zaproszeni goście, którzy wysoko ocenili działalność Zarządu oraz całej jednostki a także zadeklarowali pomoc realizacji zamierzeń na przyszłość.

Po walnym zebraniu dla wszystkich zgromadzonych odbył się „Tradycyjny Opłatek Strażacki”.