Drużyna seniorów OSP Daleszyce uplasowała się na IV miejscu w X Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych OSP, które odbyły się 22 września 2019r. na obiekcie sportowym w Strawczynku.

Aby wystartować w tak prestiżowej imprezie najpierw druhowie musieli zająć I miejsce
w Gminnych Zawodach, które odbyły się w czerwcu br. na stadionie w Daleszycach. Dokonała tego drużyna w składzie:

Szczepan Furmanek, Tomasz Rzadkowski, Adrian Kozub, Mateusz Maroński, Daniel Kozłowski, Piotr Tarłowski, Bartosz Rzadkowski, Paweł Rzadkowski, Paweł Pawlik, Michał Dziarski, Bartosz Zwierzyński.

W zawodach w Strawczynku z terenu powiatu kieleckiego wzięło udział  47 drużyn
i około 470 zawodników. To największa tego typu impreza w województwie.

Strażacy zostali podzieleni na cztery kategorie – kobiety, mężczyźni oraz juniorzy
i seniorzy. Wszyscy rywalizowali w dwóch konkurencjach.

Pierwsza to ćwiczenia bojowe (dla seniorów), polegały między innymi na szybkim budowaniu linii gaśniczych i podawaniu wody przez motopompę ze zbiornika oraz
(dla MDP) łączeniu węzłów pożarniczych czy podawaniu wody z hydronetek do specjalnych nalewaków.

Druga konkurencja to bieg sztafetowy z przeszkodami. Zawodnicy mieli do pokonania kilka przeszkód, w tym rów z wodą, mur, płotek, pochylnię oraz zmontować linię gaśniczą (rozdzielacz, wąż W-52, prądownicę).

Drużyna z OSP Daleszyce w Powiatowych Zawodach wystartowała w składzie:

Szczepan Furmanek, Adrian Kozub, Mateusz Maroński, Daniel Kozłowski, Piotr Tarłowski, Paweł Rzadkowski, Paweł Pawlik, Michał Dziarski, Bartosz Zwierzyński, Bartosz Łosak, Krzysztof Kraiński (zawodnik rezerwowy).

Gratulujemy zajęcia IV miejsca na 19 startujących drużyn seniorów w kategorii mężczyźni.