26 października 2022r. nastąpiło oficjalne otwarcie Sali Szkoleniowo – Edukacyjnej „Mały Strażak”. W spotkaniu uczestniczył bryg. Mariusz Góra – Komendant Miejski PSP w Kielcach, Pan Dariusz Meresiński – Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, Prezes Miejsko Gminnego Związku OSP RP w Daleszycach, Pan Maciej Mądzik – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Daleszycach, Prezes OSP Daleszyce, Naczelnik OSP Daleszyce, Dh Daniel Kozłowski oraz nauczyciele i uczniowie ze szkoły w Daleszycach.

         To tego miejsca będą przychodzić dzieci ze szkół z terenu gminy Daleszyce i uczyć się jak zachować się w sytuacji zagrożenia, jak postępować w nagłych sytuacjach, pod jaki numer telefonu dzwonić oraz jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Po takiej lekcji edukacyjnej będziemy również zachęcać młodzież do wstępowania w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Daleszycach, która ma na celu kontynuację służby strażaka ochotnika.