W dniach 17-21. 07.2017 r. 27 członków orkiestry dętej, w tym 16 starszych muzyków oraz 11 młodszych, działającej przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Daleszycach uczestniczyło w wyjeździe integracyjnym w Tatrach. Był on podsumowaniem zajęć realizowanych w ramach projektu „Tradycja Muzyki”. Celem wyjazdu była integracja członków orkiestry, wspólna nauka nowych utworów muzycznych, poznanie zabytków Krakowa, poznanie walorów turystycznych polskich Tatr.

Pierwszego dnia po długiej podróży udaliśmy się na spacer po miejscowości, w której stacjonowaliśmy, a mianowicie Murzasichle.

Drugi dzień też przywitał nas piękną pogodą. Ruszyliśmy na szlak do Doliny Kościeliskiej. Maszerowaliśmy wytrwale przez 6 godzin. Na tym nie skończyliśmy. Po powrocie do pensjonatu udaliśmy się na posiłek, a następnie odbyła się próba orkiestry. Podczas niej udało nam się nauczyć 2 utworów: „Weekend”, „Golden Sun”. Na koniec zgraliśmy kilka znanych utworów dla turystów, którzy zgromadzili się przed domem,
w którym mieszkaliśmy.

Następny dzień znów w góry miły bracie, czyli wymarsz na szlak do Morskiego Oka. Droga długa i męcząca, ale widoki i roślinność rekompensowały trudy marszu. Każdego z nas – ceprów, dziwił śnieg w wysokich partiach gór. Sześć godzin na szlaku i powrót do Murzasichle, a tam znów gorący posiłek i kolejne godziny ćwiczeń na instrumentach.

Kolejnego dnia udaliśmy się kolejką na Gubałówkę, skąd mogliśmy podziwiać piękno polskich gór. Po obiedzie wyruszyliśmy do Zakopanego na Krupówki i zakupy – ciupagi, kordziki, kubeczki, oscypki i inne pamiątki z gór. Wieczór spędziliśmy przy ognisku, grając i śpiewając piosenki biesiadne.

Rano wyjazd do domu, ale po drodze jeszcze prawdziwa atrakcja w Szaflarach i pobyt w basenach termalnych. Następną atrakcją było zwiedzanie Krakowa. A tam Wawel, sukiennice i rynek starego miasta. Udało nam się posłuchać hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. Pełni wrażeń wyruszyliśmy w dalszą podróż do Daleszyc. Późnym popołudniem cali i szczęśliwi powróciliśmy do domów.

Efekty naszego wspólnego „wypadu” to:
– wspólnie spędzone dni pozwoliły nam lepiej się poznać, nawiązać nowe przyjaźnie i polubić wędrówki,
– wspólne próby pozwoliły nam nauczyć się nowych utworów muzycznych,
– poznaliśmy najważniejsze zabytki Krakowa, Zakopanego,
– wiemy jak wyglądają najwyższe polskie góry.

Kończąc – dziękujemy za umożliwienie przeżycia tych niezapomnianych chwil Panu Burmistrzowi – Dariuszowi Meresińskiemu, Zarządowi OSP Daleszyce – który jest realizatorem projektu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA