20 – osobowa grupa starszych i młodszych muzyków działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Ochotniczej Straży Pożarnej w Daleszycach wzięła udział w wyjeździe integracyjnym w Pieniny. Członkowie orkiestry stacjonowali od 23 do 27 lipca 2018 w miejscowości Niedzica w pensjonacie „Pod Majerzem” położonym wśród zieleni, z dala od ruchu ulicznego, z pięknym widokiem na góry. Celem wyjazdu – obok integracji zespołu – była nauka nowych utworów muzycznych i zwiedzanie malowniczych okolic Niedzicy, Czorsztyna, Szczawnicy, Zakopanego.

Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu w pensjonacie na uczestników orkiestry czekało wiele atrakcji, już tego samego popołudnia udaliśmy się na spacer po okolicy. W kolejnym dniu odbył się rejs statkiem po niedawno powstałym jeziorze Czorsztyńskim, znajdującym się nad zalanym korytem rzeki Dunajec. Podczas spaceru „na wodzie” mogliśmy podziwiać góry, zaporę wodną ZEW Niedzica, zamek Czorsztyn, zamek Niedzica oraz skansen Czorsztyński. Po rejsie uczestnicy zwiedzili wraz przewodnikiem Zamek w Niedzicy. Pięknie położony nad Dunajcem okazały zamek w Niedzicy (również nazwany Dunajcem), który stoi na stromej skale o wysokości 566 m npm. Ten węgierski niegdyś zamek oraz pobliska polska warownia w Czorsztynie bardziej efektownie górowały nad okolicą i przypominały typowe „orle gniazda”.

Kolejny dzień dla uczestników wyjazdu zapowiadał się bardzo intensywny. Po śniadaniu wszyscy wyruszyliśmy na szlak czerwony z wiodący od strony słowackiej z Leśnicy do Szczawnicy. Podczas 2,5 godz. spaceru podziwialiśmy piękne widoki rozpościerające się wzdłuż rzeki Dunajec oraz flisaków płynących tratwą. Po bardzo intensywnym, pełnym wrażeń, emocji oraz widoków zapierających dech w piersiach dniu powróciliśmy do pensjonatu.
W czwartek udaliśmy się do Zakopanego, gdzie przedpołudnie spędziliśmy w AQAPARKU, najpierw pływając i szalejąc w basenach , a później relaksując się podczas gry w kręgle. Nieodzownym punktem pobytu w Zakopanem jest spacer po Krupówkach oraz zakup pamiątek. To jednak nie był koniec atrakcji, bowiem wieczorem odbył się grill, przy którym grano i śpiewano piosenki.

Ostatniego dnia po śniadaniu odbyła się próba orkiestry, warto tu wspomnieć, że próby odbywały się regularnie. Dzięki pięknej pogodzie każdy uczestnik wrócił z mnóstwem niezapomnianych wrażeń oraz wspomnień. Wyjazd sprawił młodzieży wiele radości i nadziei na kolejne wspólne wyjazdy.

Dziękujemy za umożliwienie przeżycia tych niezapomnianych chwil Panu Burmistrzowi – Dariuszowi Meresińskiemu oraz Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Daleszycach.