Orkiestra Dęta z Daleszyc oraz Zespół Taneczny „Mażoretki” wzięły udział
w Zdalnym Przeglądzie Orkiestr  OSP. W tym roku do udziału zgłosiło się ponad 30 orkiestr z całej Polski w dwóch sekcjach konkursowych – „występ koncertowy” i „Kreatywna orkiestra”„występ koncertowy” i „Kreatywna Orkiestra” „występ koncertowy” i „Kreatywna Orkiestra”„występ koncertowy” i „Kreatywna Orkiestra”. Ze względu na obostrzenia spowodowane epidemią, przegląd odbył się w innej, nietypowej formule. Orkiestry miały za zadanie nagrać dwa utwory w każdej sekcji konkursowej w formie filmu video. Gotowy materiał należało przesłać do Zarządu Głównego OSP RP w Warszawie do 14 grudnia 2020r.

         W kategorii „Kretywna orkiestra” – czyli występ Mażoretek wraz z orkiestrą nagrano „Marsz Airbus” oraz „New York, New York”.

W kategorii „występ koncertowy” regulamin przewidywał obowiązkowo nagranie jednego utworu autorstwa polskiego kompozytora z przesłanej listy. W wykonaniu daleszyckiej orkiestry znalazły się takie utwory jak: „Do grającej szafy grosik wrzuć” oraz „Marsz – Parada Strażacka” obydwa w aranżacji Jacka Cieliłaby – naszego kapelmistrza.

Nagranie było zwieńczeniem i efektem ciężkiej pracy kapelmistrza, instruktorów oraz członków całej orkiestry i zespołu Mażoretki. Częste próby, warsztaty orkiestrowe, warsztaty taneczne i ogrom pracy organizacyjnej pozwoliły na zrealizowanie zamierzonego celu.

Wyniki rywalizacji zostały ogłoszone 22 grudnia. Pomimo tak dużej konkurencji, Orkiestra z Daleszyc i zespół Mażoretki zostały docenione przez Jury, plasując się w Srebrnym Paśmie, wśród wielu doświadczonych formacji z terenu całego kraju.

         Gratulujemy sukcesu!!!