Ochotnicza Straż Pożarna w Daleszycach przystąpiła do konkursu zadań publicznych Województwa Świętokrzyskiego z zakresu kultury w 2020r. ogłoszonego przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Na realizację zadania pn. „Nagranie płyty przez orkiestrę dętą z Daleszyc” pozyskała kwotę 2.000zł. Na płycie zatytułowanej „Pasja łączy pokolenia” znajduje się 13 utworów z różnej dziedziny muzyki: marsze, wiązanki utworów patriotycznych, wiązanki piosenek rozrywkowych.

Poprzez wydanie płyty Nr 3 (poprzednie były wydane w 2013r. i 2014r.) chcielibyśmy zachęcić dzieci i młodzież do wstąpienia w szeregi orkiestry w Daleszycach, aby kontynuowała tradycje muzyczne gminy Daleszyce.

            Patronat honorowy nad nagraniem płyty objął Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce – Dariusz Meresiński.

Zarząd OSP Daleszyce pragnie  podziękować kapelmistrzowi Jackowi Cielibała za przygotowanie repertuaru, a także wszystkim muzykom orkiestry za zaangażowanie, cierpliwość, przygotowanie muzyczne, wytrwałość i determinacje.

Dziękujemy za pomoc w nagraniu pracownikom Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury
w Daleszycach.

            Jeśli Państwo będą w posiadaniu wydanej płyty życzymy miłego słuchania.