Kolejny sukces Orkiestry Dętej z Daleszyc

Jednym z elementów wzbogacania życia środowisk lokalnych są orkiestry. A posiadanie orkiestry dętej w strukturze organizacyjnej jednostki OSP jest nobilitacją i wyróżnikiem w gminie, regionie. To dzięki zapobiegliwym pasjonatom, ich uporowi zachęcane są dzieci i młodzież do wstąpienia w szeregi orkiestry, aby wzbogacić życie kulturalne środowiska.
Kolorowa, zdyscyplinowana grupa orkiestrowa kapelmistrza dh. Ryszarda Tabiszewskiego – Orkiestra Dęta z Daleszyc zakwalifikowała się do XXV Regionalnego Przeglądu Orkiestr OSP w 2018r. Busko-Zdrój było w tym roku miejscem XIX Wojewódzkiego Przegląd Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych.
Udział w nim wzięły orkiestry dęte z OSP Bodzentyn pod batutą kapelmistrza dh. Kazimierza Podrazy, OSP Daleszyce, OSP Dobromierz z kapelmistrzem dh. Krzysztofem Kupczykiem, OSP Pińczów pod batutą kapelmistrza dh. Tadeusza Bartosa, OSP Krasocin pod wodzą kapelmistrza Leopolda Kwapisza, OSP Wiślica pod batutą kapelmistrza Radosława Czajki.
W przeglądzie konkursowym orkiestr dętych mającym wyłonić reprezentację regionu świętokrzyskiego na szczebel regionalny – pierwsze miejsce zdobyła Orkiestra Dęta OSP Krasocin, miejsce drugie komisja konkursowa przyznała Orkiestrze Dętej OSP Wiślica i trzecie Orkiestrze dętej OSP Daleszyce. Przeglądy orkiestr odbywają się co dwa lata i w ocenie jury po buskim występie wszystkie prezentujące się zespoły orkiestrowe poczyniły postępy w grze w marszu, doborze repertuaru, wizerunku – za co należy się im duży szacunek i uznanie.
Orkiestra zagrała w składzie:
1. Ryszard Tabiszewski – kapelmistrz
2. Bartłomiej Dygas – sax alt I
3. Zuzanna Rubak – sax alt II
4. Marcelina Wojsa – sax alt II
5. Dawid Stępień – sax tenor I
6. Magda Jaworska – sax tenor II
7. Karolina Wojsa – kornet I
8. Jakub Kowalski – kornet I
9. Mateusz Wojsa – trąbka I
10. Piotr Baltyn – trąbka II
11. Jacek Cielibała – kornet II
12. Norbert Wojciechowski – tenor
13. Jakub Materek – baryton
14. Daniel Jaworski – puzon I
15. Miłosz Tokarski – puzon II
16. Mateusz Kwiecień – puzon III
17. Mateusz Radomski – Tuba I, gitara basowa
18. Dominik Radomski – Tuba II
19. Aleksandra Kapela – talerze
20. Natalia Jaworska – werbel
21. Mateusz Niebudek – bęben

Kolejny sukces Orkiestry Dętej z Daleszyc_4 Kolejny sukces Orkiestry Dętej z Daleszyc_3 Kolejny sukces Orkiestry Dętej z Daleszyc_2 Kolejny sukces Orkiestry Dętej z Daleszyc_1