Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej udzielają się w gminie Daleszyce i społecznie i religijnie, prezentujemy najważniejsze aspekty tych dwóch formach działalności OSP.

Działalność społeczna:

– Druhowie OSP Daleszyce włączają się w Akcję „Krew Darem Życia” organizowaną w Daleszycach od 13 lat.

– Biorą udział z zabezpieczeniu meczy piłkarskich miejscowej drużyny „Spartakus Aureus” Daleszyce,

– Druhowie biorą udział w turniejach charytatywnych piłki nożnej,

– Druhowie co roku biorą udział w ćwiczeniach polegających na ewakuacji uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Daleszycach,

– Druhowie biorą udział w zabezpieczeniu festynów,

– Druhowie organizują pokazy sprzętu oraz pogadanki dla uczniów szkół podstawowych,

– Druhowie podczas festynów organizują pokaz ratownictwa w wypadkach komunikacyjnych przy użyciu sprzętu hydraulicznego HOLMATRO i zestawu PSP R1.

Działalność religijna:

– Co roku druhowie naszej jednostki pełnią wart przy grobie Pana Jezusa przed Świętami Wielkanocnymi.

– Biorą udział w procesji rezurekcyjnej – pełniąc zabezpieczenie,

– Zarząd organizuje święto strażaka z okazji Dnia Strażaka. Rozpoczynamy przemarszem na mszę świętą, następnie maszerujemy na cmentarz parafialny, aby oddać hołd naszym poprzednikom i wracamy pod remizę,

– Podczas Bożego Ciała druhowie budują ołtarz na rynku w Daleszycach, zabezpieczają procesję oraz krzyżówki na czas przemarszu wiernych.

– delegacja oraz Poczet sztandarowy bierze udział w uroczystościach kościelnych, strażackich, państwowych.